Kto sme

Bardejovské divadlo je zoskupením amatérskych aj profesionálnych hercov, ale aj ľudí, ktorí majú záujem podieľať sa na iných zložkách tvorby divadelného predstavenia - výtvarnej, hudobnej, technickej, dramaturgickej. Divadlo vzniklo v roku 2017 ako neformálna skupina a od svojho vzniku sme vytvorili 3 inscenácie. Okrem samotných predstavení sa venujeme aj iným projektom, ktoré sa viažu k dramatickému umeniu - organizujeme divadelné workshopy pre deti (maňuškový workshop, vareškový workshop), spolupracovali sme na projekte Rozprávky v Bašte (dramatizované rozprávky v období adventu). Na našich inscenáciách spolupracujeme s profesionálnymi umelcami (Marika Smreková, Jozef Jenčo, Jana Adamec Tkáčová, Paulína Halasová, Elia Moretti, Matúš Roman). Do nášho tímu okrem hercov patria aj Lenka Sisáková (návrh kostýmov a scény) a Peter Sivanič (technika).

Bardejovské divadlo nemá vlastné priestory, ale jeho domovskou scénou, skúšobňou i skladom kostýmov a scén je Bašta - kultúrno-komunitné centrum.

Každá inscenácia mohla vzniknúť len vďaka podpore, ktorú dostávame. Najväčšou podporou je, samozrejme, naša rodina, ale veľmi vzácna je aj tá finančná. Finančnú podporu sme získali od súkromných podporovateľov, Komunitnej nadácie Bardejov, Fondu na podporu umenia a Prešovského samosprávneho kraja.

Za portréty veľké ďakujem patrí Foto Karin ❤️